1 kg Adıyaman tütününden kaç paket sigara çıkar

1 kg Adıyaman tütününden kaç paket sigara çıkar

1 kg Adıyaman tütününden kaç paket sigara çıkar.

1 kg Adıyaman tütününden kaç paket sigara çıkar, 1 kg Adıyaman tütününden kaç paket sigara çıktığını merak eden arkadaşlarımıza sitemizden cevap verelim.

Tütünü sarmadan önce yapmanız gereken bir kaç işlem vardır. Bu işlemler tütünü daha keyifli bir şekilde içmenize olanak verir.

İster kendiniz yapın ister başkasına yaptırın ama mutlaka şu işlemleri yaptırdıktan sonra tütünü sarın.

1 – Aldığınız tütünü mutlaka havalandırın. Havalandırma işlemi tütündeki fazla nemi aldığından, tütünün gerçek içimini yakalayabilirsiniz. Tütünün gerçek içimi, havalandıktan (bir miktar kuruduktan) sonraki içimidir.

2 – Havalandırılan tütünü mutlaka tütün tel tel olana kadar birbirinden ayrıştırın. Bu işlem, sarılacak sigara filtresine (Makaron) koyacağınız tütünün miktarı açısından çok önemlidir. Aynı zamanda sarılacak tütünün çok fazla sıkışıp içimi düzgün almamanızı önler.

3 – Birbirinden ayrılan tütünü altında kalacak tozu, tütünden mutlaka ayırın. Bu işlem, sarılacak sigaranın sadece tütün olmasını ve gerçek içim için son derece önemlidir.

bu işlemleri yaptıktan sonra artık tütününüz sarılmaya hazırdır. Tercihinize göre filtreye normal veya biraz fazla tütün yerleştirebilirsiniz.

Normal sarılacak 1 kg tütünden 60 paket sigara çıkmaktadır.

Biraz fazla tütünden saracak 1 kg tütünden 40-50 paket sigara çıkmaktadır.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir